Modele anatomiczne są coraz częściej nabywane na studiach czy w przychodniach. Ważne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze wymagania. Możemy zwrócić uwagę przede wszystkim na okres wykonania zlecenia, z czego wyprodukowany jest dany model.
Modele anatomiczne charakterystyka według kategorii:
Możemy przedstawić tak naprawę tyle fragmentów ile posiadamy. Zaczynamy od najwyżej umiejscowionego czyli modele anatomiczne głowy. Powinniśmy tu zróżnicować:

  • modele anatomiczne głowy otwierane zwracające 5 części. Są to bardzo dokładne modele anatomiczne, które posiadają również ponumerowane niektóre elementy do efektywniejszej nauki. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby odpowiednio ukazać układ mięśni jakie biegną na buzi.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się ogromną popularnością. Posiadają one wyciągane szczegóły. Dzieci może samodzielnie dopasowywać pojedyncze elementy i dzięki temu zwiększać swoje wiedzę. Tego rodzaju modele anatomiczne często znajdowane są w szkołach i właśnie przez nie są zamawiane.
  • modele anatomiczne głowy oraz ścięgna. Są to modele anatomiczne położone na podstawce, które mają właściwie pokazany przebieg ścięgien. Dostosowane są one do podstawówek, lecz także na studia.

Później bardzo istotny asortyment mają modele anatomiczne nóg. Powinniśmy zróżnicować

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne statyczne rozmieszczone na bazie, które reprezentują ruch prostowania stawu. Są one bardzo często stosowane do symulacji działania poszczególnych mięśni w momencie ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo ciekawe modele anatomiczne, które nie tylko przedstawiają precyzyjną budowę, lecz także potrafimy je śmiało rozkładać na mniejsze szczegóły, Są to modele anatomiczne fachowe i idealnie sprawdzają się wśród studentów czy rehabilitantów. Stawy zostały tak zaplanowane, że są ruchome i| powiązane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one także w skali 1:1 i prezentują przebieg nerwów oraz kości.

Modele anatomiczne, które stosowane są przed studentów stomatologii są toż np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, żeby dokładnie było zarejestrować próchnicę są zwiększone mniej więcej 10x
  • modele anatomiczne, które pokazują rozwój buzi i uzębienia człowieka. Są to modele anatomiczne nieruchome, które wsparte są na specjalnej szkole podstawowej. Barwami oznaczone są zęby mleczne a stałe. Każdy ząb w szczękach malucha pozostał określony wiekiem w miesiącach, w jakim pojawi się. Tego rodzaju modele anatomiczne są bardzo szczegółowe i chętnie nabywane przez uczelnie. Poprawiają nie tylko w nauce, ale również jak nasza szczęka wygląda jak jesteśmy mali, a jak jesteśmy dorośli.

Na 100% warto zakupić modele anatomiczne, zawsze powinno się wybrać sklepy, które cieszą się dobrymi ocenami, a na 100% będziemy zadowoleni ich użytkowania. Namawiamy do wyselekcjonowania modeli anatomicznych, które Wam najlepiej odpowiadają.