Modele anatomiczne możemy zakupić w specjalnych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli specjaliści także poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle wielki. Niezwykle powszechne są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można naprawdę dużo się nauczyć. Możemy jeszcze zakupić tylko i tylko samą np łapkę psa do wiedzę robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one wyjątkowo dokładnie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które przedstawiają proces choroby również jego etapy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt.

Należą one do też szczególnie popularnych również ciekawych. Co zwierają: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą oraz zaopatrzony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco stworzone również umożliwiają przyszłemu weterynarzowi zrobienie dokładnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają też ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa położyć w pewnym miejscu także nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby odtworzyć ich szczegóły należny je powiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Prezentuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona. Idealnie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy nabyć np jako typ stopy konia. Są on w paru wzorach i jest zrobiony jako model 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też szczególnie ogromnym zaangażowaniem. Wybór jest rzeczywiście imponujący. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam odpowiadają wciąż możemy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak mieć, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i promowane firmy, jakie są od lat na polskim rynku.